Monster cards: Ezek a fõ kártyák, ezzel tudunk támadni ellenfelünkre.. A szörnykártyák 6 tulajdonságra és 20 különbözõ típusra vannak felosztva. Az általános erõsséget a képe fölött látható csillagok jelzik, és ettõ függ, hogy elõhívhatja az ember vagy sem. Ha 4 csillag vagy annál kevesebb van simán játszhatunk vele. Ha 5 vagy 6 csillag van akkor fel kell áldozni egy szörnyet, ha 7 vagy annál több akkor 2 szörnyet kell feláldozni (ami a mezõn van!) A szörnykártyák színe cirtomsárga.
- Típusok: Dragon, Spellcaster, Zombi, Warrior, Beast-Warrior, Beast, Winged Beast, FIend, Fairy, Insect, Dinosaur, Reptile, Fish, Sea Serpent, Machine, Thunder, Aqua, Pyro, Rock és Plant
- Tulajdonságok: Water, Fire, Earth, Light, Dark és Wind
- : Fusion Monster Card: A "Fusion" azt jelenti, hogy 2 vagy több szörny egybeolvad a "Polymerization" kártyával és egy új, erõsebb szörny jön létre. Ilynekor a a típusa mellé odakerül a fusion szócska. Ezek a kártyák lila színûek és mindig oda van Írva a jellemzésbe, hogy mely szörnyek olvadtak egybe
.
- Ritual Monster Cards: Ezek olyan speciális kártyák amelyeket csak egy másik, rituál kártyával lehet "summonálni", de meg kell feleni a rituálkártya követeléseinek: pl. fel kell áldozni 8 csillag értékû szörnyet( ami lehet kézben és a mezõn), hogy kirakhasd. Ezek színe kék.
- Effect Monster Cards: Ezek is speciális kártyák, melyeknek "varázsos hatásuk" van( hát ez hülyén hangzott, legyen inkább magical effect). Általában nem szokott nagy lenni se az attack, sem a defense pontjuk, de nem is azért hazsnálják.Nagyon hasznos tud lenni, rengeteg féle-fajta van, színük narancssárga.
- Magic cards: Különbözõ fajtái lehetnek ennek a kártyának is. Ezek színe kivétel nélkül zöld.
- Normal Magic cards: Miután aktiváljuk ezeket a kártyákat megsemmisülnek. Ilyen pl a Raigeki, vagy pl. a fent látható Mystical Space Typhon, melyek általában nagyon erõsek.( mondjuk megsemmisíti az ellenfél összes szörnyét stb..)
- Continuous Magic cards: Ezek a kártyák hosszabb ideig vannak a mezõn (amíg az ellenfél általában meg nem semmisíti)
- Equip Magic cards: Az ilyen kártyák általában a szörnyeket erõsítik fel (vagy meggyengítik) Csak akkor használhatók, ha a szörny (máshogy nem tudom mondani) képpel felfele van( face up). Ha a szörny megsemmisül a kártya megy vele a Graveyard-ba.(késõbb lesz róla szó, de idekerülnek amár nem használható kártyák)
- Field magic cards: Ezek a kártyák megváltoztatják a mezõt, s ezzel megnövelik az olyan szörnyek attack és defense pontjait, amelynek az a jó.Pl. a Yami kártya az összes dark spellcaster szörnynek megnöveli 200 ponttal az Atc. és a Def. pontját.A lent látható kártya meg pl. az insect szörnyeknek.(nem csak egyfajta típust erõsíthet, sõt van olyan amely gyengít)
- Quick-play magic cards: Ezeket csak bizonyos idõpontokban lehet használni pl csak a main phase-ben vagy csak a battle phase idején.
- Trap cards: Bármikor aktiválni lehet miután az ellenfél elkezdi körét.(pl summonál egy szörnyet és épp van nálunk trap hole kártya aktiválhatjuk, s ezzel megsemmisíthetjük azt.) A csapda kártyák színe lila.
- Normal trap cards: Hasonló a normal magic card-hoz. Aktiváljuk, aztán megsemmisül. Egyik ilyen típusú kedvenc kártyám a mirrorforce.
- Continuous trap cards: Ha aktiváljuk több körön keresztül érvényes hatása. Az ilyen kártyákért általában fizetni kell, hogy érvénybe léphessenek (életponttal= lp)
- Counter trap cards: Ezek általában megszüntetik egy másik trap ill. magic card hatását, majd megsemmisül.
- Ennyit röviden a kártyákról. Az ember akkor ismeri meg igazán, ha játszik velük. Mindenkinek szíves figyelmébe ajánlom a The Eternal Duelist Souls címû játékot. Nagyon jó( legalább is én szeretem) és sokat lehet belõle tanulni.
- EZT A SZABÁLYT MIGI ÉS SUSAN OLDALÁROL
- SZEDTEM LE!
|